Mek Yapı Arsa Yatırım Stratejisi

Yatırım planlaması yapılırken Arsa yerini belirlemede en kritik nokta; bu yatırımın alanında uzman, teknik bir ekiple analiz edilerek yapılmasıdır. Bu durumda arsa yatırımı en doğru ve en güvenilir bir yatırım aracı olabilecektir. Arsa yatırımlarında getirinin yüksek olması; o arsanın bölgesinin gelişimi ile doğrudan ilişkilidir.

MEK YAPI Gelecek vadeden en uygun yatırımlık arsaları tespit eder ve sizin de bütçenizi gözeterek birlikte kazanmayı hedefler.

MEK YAPI; Gelecek vadeden, yatırıma uygun arsaları belirler ve sizin de bütçenizi gözeterek birlikte kazanmayı hedefler. Bilindiği gibi; Arsa yatırımında en önemli hususlardan biri, şehrin değerlenme eğilimi olan yerleri bilmekten geçer ve MEK YAPI bu stratejiyi alanında uzman personeli ile birlikte yönetir.

Nihayetinde; yerleşim merkezlerinin gelişmekte olduğu doğru yerleşim bölgelerinde, uygun fiyatla alınmış bir arsa, tüm yatırım araçları içerisinde uzun vadede daha fazla getiri sağlar.


Mek Yapı Arsa Yatırım Fırsatları

Ankara/Gölbaşı/İncek

Ankara’nın en gözde semtlerinden olan Gölbaşı ilçesine bağlı İncek aynı zamanda en fazla yeşil alan ve eğitim kurumlarının bulunduğu bir yerdir.Özellikle kaliteli eğitim kurumlarında çocuklarının eğitim almasını isteyen Ankara’nın yüksek gelirli insanları bu bölgeden ev almaktadırlar.Bölgede Anayasa Mahkemesi, Adalet Akademisi, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi gibi çok sayıda kurum bulunmaktadır. Aynı zamanda Atılım ve Ufuk Üniversiteleri ile yüksek gelirli kişilerin çocuklarının eğitimi için tercih ettiği TED Koleji gibi özel okullarda bu bölgeyi cazip hale getirmektedir.Bölge Ankara'nın en cazibeli semtlerinden biri olmasının yanısıra ticari olarak yatırım yapmak isteyen yatırımcıların ile çok sayıda yerli ve yabancı turisti bu bölgeye çekmektedir. MEK YAPI bu bölgede yatırımcılarına uygun projeler üretmekte ve yatırımcılarına güzel kazançlar sağlamaktadır.


Ankara/Çankaya/Karataş

Ankara ili Çankaya ilçesi Karataş Mahallesi, Eymir Gölü’nün 4 km doğusunda, İmrahor Vadisinin 5 km güneybatısında, Oran semtinin 5 km güneyinde bulunmaktadır. Ankara çevre yolu bölgenin kuzeyinden geçerek kuzey sınırını oluşturmaktadır.Günümüzde insanlar temiz havaya sahip, binası az ve açık alanı çok, doğanın içinde, seyri güzel manzaralı, sosyal ve kültürel tesisleri de barındıran yaşam alanlarında kaliteli yaşamayı hayal etmektedirler.Karataş bölgesi bu anlamda projelendirilerek Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından imara açılan özel bir bölgedir. Halihazırda yaklaşık 1919 hektarlık bölgenin 1/5000 Nazım İmar Planı (NİP) onaylanmış ve askıdan indirilmiş, 1/1000 Uygulama İmar Planı (UİP) çalışmaları Ocak 2020 itibarıyla başlamıştır. Planlar incelendiğinde, konut, ticari, eğitim, sosyal alanlar ile doğal çevrenin uyumlu ve dengeli bir şekilde olmasına özen gösterildiği görülmektedir.


Muğla-Bodrum-Milas

Tarihi 5 bin yıl öncesine dayanan, Sodra Dağının eteklerine kurulmuş, Bodrum, Bafa Gölü, Mandalya ve Gökova Körfezlerinin çevrelediği, ülkemizin Karadeniz’den sonra en çok yağış alan, eşsiz doğal güzelliği ve tarihi ile yılın on iki ayı turizm cenneti olan Muğla’nın ilçeleri Milas&Bodrum…Milas sınırları içinde ilçe merkezine 15 km ve Bodrum’a 30 dk. mesafede bulunan, Ege Bölgesinin hava ulaşımı olarak en iyi konumundaki Bodrum Havaalanından, ister Bodrum Yarımadasına isterseniz de Didim tarafına seyahat ederken tatil zamanınızın tadını çıkarmak…Haydi siz de gelin, gün batımında pembe pamuk helva gibi kuşları, Flamingo ve Allı Turnaları içiniz kıpır kıpır burada izleyin.. Burada varın tadına hakiki balın, pekmezin, zeytinyağının, dağ kekiğinin ve şifalı bitkilerin.. Ege’nin yüzünüze çarpan beton duvarlarına, sıkışık ve milyonluk yapılarına inat burada yaşayın ahşap ya da taş evinizde.. MEK YAPI farkı ile…

Arsa Yatırımı Önemlidir ve Değerlidir, Çünkü;Arsa yatırımı, konuta yapılan yatırımdaki beklentiye göre, imar planlarının netleşmesi doğrultusunda, getiri beklentisi çok daha yüksek bir yatırımdır.